HogoFogo

Dovolená paní Josefy

- čtvrtek

Přesunuto. Náhradní termín bude oznámen.

DIVADLO UNGELT uvádí

laskavou komedii o potrhlé služebné

Žádné manželství není v takových troskách, aby ho jedna svérázná hospodyně nedokázala zachránit. Úspěšná francouzská komedie o tom, jak umí být život krásný a zábavný, i když to tak někdy nevypadá.

Hrají:

Josefa: Jitka Smutná
Karolína: Tereza Nekudová
Valentin: Radek Valenta

Autor: Dany Laurent
Překlad: Alexander Jerie
Režie: Milan Schejbal
Dramaturgie: Pavel Ondruch


Z kritiky Marie Reslové (Aktualne.cz): "Především do role Josefy "na míru" obsazená Jitka Smutná. Z hospodyně, již autorka vybavila možná až příliš mnoha zábavnými vlastnostmi, jako je roztržitá mnohomluvnost nebo záliba ve slovníkových heslech, dokáže herečka nadhledem, vtipem, bezprostředností a vřelostí vykřesat živoucí a uvěřitelnou bytost."

„Dovolenou paní Josefy jsem si schovával v šuplíku poměrně dlouho. Čekal jsem na vhodnou příležitost. A ta přišla s úkolem najít text na tělo Jitce Smutné. Jen těžko zapomenu na okamžik, kdy jsme s Milanem Heinem před představením Kdokoli může dělat cokoli vstoupili do zákulisí Letní scény a Jitce předali vytištěný text. Zběžně do něj nahlédla a okamžitě zvolala: ‚To znám, je to má oblíbená hra, vždycky jsem ji chtěla hrát!" A bylo hotovo! Role Josefy je part pro mimořádnou herečku. Když ho zkoumáte, nemůžete se ubránit reminiscencím na Danu Medřickou v Kočičí hře. Jitka Smutná má stejně jako Dana Medřická mimořádný smysl pro tragikomický žánr – umí stejně dobře hrát konverzační komedii jako těžké psychologické drama, a i díky tomu nehrozí, že by komedii hrála bez hloubky, nebo že by drama hrála bez humoru.“ (Pavel Ondruch)

Ukázka:  https://www.divadloungelt.cz/o-divadle/foto-video/prave-hrajeme/dovolena-pani-josefy/video/

Obvyklá délka představení je 2 hodiny včetně přestávky.

Tvůrci a obsazení

Josefa: Jitka Smutná

Karolína: Tereza Nekudová

Valentin: Radek Valenta

Autor: Dany Laurent
Překlad: Alexander Jerie
Režie: Milan Schejbal
Dramaturgie: Pavel Ondruch

Chcete dostávat informace
o všech novinkách?

Proton, Úvěr a další!

více »