HogoFogo

Skotský syndrom

19/08/2022 - pátek 19:00

Tradiční francouzská komedie

Hrají: Miluška Bittnerová, Bára Mottlová/ Dominika Býmová, Petr Vondráček/ Mirek Šimůnek, Martin Sochor

Tradiční půdorys francouzské komedie není někdy třeba zásadně měnit - dva manželské páry se setkají na večeři u jednoho z nich. Ve hře francouzské herečky a autorky Isabelle Le Nouvel (*1973) se dvě sestry a jejich manželé sejdou při příležitosti oslavy narozenin hostitelky a vše podstatné se odehraje mezi kuchyní a pohovkou v obývací části místnosti. S tím, že svou roli v příběhu sehraje i knihovna v obýváku a lékárna na malém městě.
Bruno s Florence pozvou na večeři Sophii s Alexe, ale máloco proběhne tak, jak by hosté i hostitelé předpokládali. Na jedné straně stojí úspěšný spisovatel a jeho žena, na té druhé jeho švagr, ještě úspěšnější a ještě bohatší podnikatel a jeho žena,(sestra jeho vlastní manželky).

Bruno před manželkou skrývá alkohol nahoře na knihovně, Alexe bolí z golfu záda, Sophie začala chodit k psycholožce a Florence taky není zrovna v pohodě. Všichni pijí alkohol, někdo si vezme prášky na bolest, někdo jiný by zase rád změnil dosavadní život a zapojil se do altruistického projektu. A v troubě se pořád peče kýta…

Autor: Isabelle Le Nouvel

Režie: Jakub Maceček

Scéna a kostýmy: Eva Bláhová

Jednotná cena představení: 480 Kč

Koupit vstupenky

Tvůrci a obsazení

Autor: Isabelle Le Nouvel

Režie: Jakub Maceček

Scéna a kostýmy: Eva Bláhová

Miluška Bittnerová
Bára Mottlová/ Dominika Býmová
Petr Vondráček/ Mirek Šimůnek
Martin Sochor

Chcete dostávat informace
o všech novinkách?

Fotogalerie

Proton, Úvěr a další!

více »