HogoFogo

Festival Classfest

28/08/2021 - sobota 19:00

V rámci tohoto festivalu uvádíme komickou operu:

Giuseppe Scarlatti

Dove è amore è gelosia

Komickou, pozdně barokní operu buffa pro čtyři hlasy Dove è amore è gelosia (Kde je láska, je i žárlivost) na objednávku J. A. Schwarzenberga zkomponoval Giuseppe Scarlatti, synovec buď Alessandra nebo Domenica Scarlattiho. První uvedení se konalo v divadle na zámku v Českém Krumlově u příležitosti svatební návštěvy Jana Schwarzenberga dne 24. července roku 1768. Operu dirigoval sám Giuseppe Scarlatti a libretto napsal Marco Coltellini, známý svými librety pro Josepha Haydna. Coltellini také při premiéře zpíval i postavu Patrizia.

Režie a výtvarný koncept: Marek Řihák

Dirigent a hudební nastudovaní: Ondřej Bernovský

Vespetta: Linda Kunclová

Clarice: Nela Skarková

Patrizio: Vincenc Ignác Novotný

Orazio: Jan Kukal

Barokní orchestr Capella ClassFestiana

Capella ClassFestiana: Barokní komorní orchestr, těleso, které je složeno přímo pro festival ClassFest, a které doprovází operní a duchovní program. Členové orchestru se aktivně věnují historicky poučené interpretaci staré hudby a jsou studenty vyšších hudebních škol v Čechách i v zahraničí. Vedoucí orchestru je violoncellista Matyáš Keller (HAMU).

 

Tvůrci a obsazení

Režie a výtvarný koncept: Marek Řihák

Dirigent a hudební nastudovaní: Ondřej Bernovský

Vespetta: Linda Kunclová

Clarice: Nela Skarková

Orazio: Jan Kukal

Chcete dostávat informace
o všech novinkách?

Fotogalerie

Vážení divadelní přátelé, 

i když prožíváme toho podivné období, je třeba normální žít, bavit se a nenechat se ovládnout negativní energií. Připravili jsem pro vás program, který zvedne náladu, pobaví, zahřeje, donutí přemýšlet.


více »