HogoFogo

Zájmové činnosti

Listování

Každý z nás asi přečetl nějakou knížku. Čtení nám dává tu obrovskou svobodu vytvořit si v hlavě vlastní film. Jsme režiséři, výtvarníci i scénáristé. Představujeme si děj, který čteme ve své hlavě, ve své fantazii. Tak proto je čtení tak důležité a jedinečné. Listování je forma scénického ztvárnění knihy, příběhu, či části. Herci vystupují ve více rolích a divákovi zprostředkují děj příběhu tak, aby v něm vyvolali zájem nebo alespoň zvědavost po knize sáhnout. Je to divadelní forma, která diváka mile překvapí, osloví a pohltí atmosférou, kdy je herec a divák ve velmi blízkém spojení. Profesionální listování založil herec Lukáš Hejlík spolu s dalšími skvělými kolegy, které u nás v divadle HOGO FOGO také brzy uvidíte.
Přečíst

Divadelní školička

Z HISTORIE DIVADELNÍ ŠKOLIČKY: Divadelní kroužek pracoval mnoho let při Základní škole Dublovice pod vedením Gabriely Falcové. Během těchto let se zde vystřídaly desítky dětí, malých herců. Žáci se zde učili základy dramatické výchovy, komunikaci, spolupráci, pohyb, tanec a především získávali vztah k divadlu jako takovému. Ne každý z nich se bude divadlu věnovat profesionálně, ale myslím, že opravdu každý bude mít kladný vztah k tomuto umění a bude si jej vážit. Na vlastní kůži totiž malí herci okusili, co je to stát na prknech, která znamenají svět a uvědomili si, že divadlo jsou hodiny a hodiny dřiny a pár minut potlesku. Kdo vnímá svět intenzivně a všemi smysly, pochopí, že těch pár minut je jedinečných a vlna pozitivních emocí v něm zanechá hlubokou stopu a úctu k umění vůbec.
Přečíst

Z HISTORIE DIVADELNÍHO OCHOTNICKÉHO SPOLKU DRAKR

Divadlo, byť pouze ochotnické, žije v obci již mnoho let. Tento ochotnický spolek vznikl asi před patnácti lety z party přátel. Spolek nepravidelně nastuduje klasickou divadelní hru, jejíž scénář pak předělá „k obrazu svému“. Vznikly tak komedie plné písniček, které reagovaly na místní poměry či politickou situaci. Své divadelní komedie spolek Drakr odehrál vždy v mnoha reprízách na letní scéně v Kunclově mlýně nebo v Drážkově ve Váchově špejcharu. Přeplněná hlediště v mnoha reprízách nás ujišťují v tom, že komedie a parodie je stále třeba. Nejsme profesionální herci, ale dokážeme si udělat legraci sami ze sebe a dovolíme si trefovat se nejenom do vlastních řad, ale i do našich politiků.
Přečíst

Taneční škola

Taneční studio ELPÉ bylo založené 1. 9. 2010 Lucií Hlaváčkovou. Probíhá zde výuka se zaměřením na současný tanec, improvizaci a scénický tanec.  Naši základnu máme v Příbrami, kde má studio již přes sto žáků. Od roku 2019 jsme rozšířili výuku do Prahy, Dobříše a Drážkova.  Studio se každoročně účastní přehlídek scénického tance a pořádá i vlastní taneční představení či semináře pro žáky studia i širokou veřejnost.
Přečíst

Chcete dostávat informace
o všech novinkách?

Vážení divadelní přátelé,
zveme do divadla, za uměleckým zážitkem, na milé posezení….

Rozhodně si nenechte ujít jihočeskou dechovou kapelu:
MALÁ MUZIKA NAUŠE PEPÍKA 
14/06/2024 - pátek 19:00
Přijďte si poslechnout a zazpívat písničky, které máte rádi.


více »