HogoFogo

Holčička a cigareta

13/01/2020 - pondělí 19:30

A je to tady! LISTOVÁNÍ. Vy ještě nevíte, co je to listování? Myslíte, že vám někdo bude číst z knihy? TO OPRAVU NE! Již 13. ledna 2020 v 19.30 hodin. U nás poprvé zakladatel LISTOVÁNÍ Lukáš Hejlík

Hrají: LUKÁŠ HEJLÍK A PETRA BUČKOVÁ


Uvidíte příběh, který vám zahrají skvělí herci. Oživí tak knihu, kterou si pak třeba budete chtít přečíst.

LiStOVáNí Lukáše Hejlíka přináší na jeviště další skvělou knihu jednoho z nejzajímavějších současných francouzských spisovatelů, přítele Milana Kundery. Proti světu plovoucímu v katastrofálně znečištěném vzduchu a zavalovanému všemožnými zákazy, proti vládě nevychovaných emancipovaných dětiček se hrdina knihy, čtyřicátník zaměstnaný na magistrátě, dětinsky bouří: v práci si chodí na záchod potají vykouřit cigaretu. Je přistižen pětiletou holčičkou a tím pro něj začíná pekelná spirála vyšetřování, věznění a marné snahy obhájit se účastí v apokalyptické televizní reality show MartýrSuperStar. Příběh, který je s dalším a dalším rokem, Duteurtre ho napsal v roce 2008, aktuálnější.

Autor: Benoit Duteurtre

Tvůrci a obsazení

Lukáš Hejlík
Petra Bučková

LiStOVáNí

Projekt LiStOVáNí, cyklus scénických čtení, si vzal na sebe neskromný úkol - představovat každý měsíc zajímavé, aktuální knihy, které se objevují na trhu. Vybraní autoři a jejich dílo či přímo specifická kniha jsou pak před diváky interpretováni v podobě scénického čtení. Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo, které se v čele s mladou generací ve světě oproštěném od kultury a literatury vrací zpět k tomu, co tu bylo první - knize.   

PŘEJÍT NA LISTOVÁNÍ

Chcete dostávat informace
o všech novinkách?

Fotogalerie