HogoFogo

Housle

15/12/2021 - středa 19:00

DIVADLO UNGELT uvádí

Zlodějíčkovské komediální drama o dvou bratřích a jejich rodinném příteli, kde naděje na lepší život odhalí pohnutou rodinnou minulost i sílu charakterů.

Doposud se oba bratři protloukali newyorskými ulicemi jen těžko. Všechno se ale může změnit.

Hrají:
Gio: Milan Hein
Bobby: Jiří Langmajer
Terry: Pavel Liška

Autor:
Dan McCormick
Překlad:
Dana Hábová
Režie:
Ladislav Smoček
Dramaturgie:
Pavel Ondruch
Scéna:
Karel Glogr
Kostýmy:
Alena Schäferová

Z kritiky R.Hrdinové (Novinky.cz)"Především je ale příležitostí pro tři herce, a to je devíza, kterou v Ungeltu po léta mistrně zhodnocuje režisér Ladislav Smoček. Tentokrát v rolích obou bratrů svedl dohromady Jiřího Langmajera a Pavla Lišku a vystavěl s nimi postavy s propracovanou psychologickou kresbou a něžným humorem. (...) Inscenace díky Smočkově režii i hereckým výkonům neztrácí napětí i humor a v dobrých tradicích Ungeltu nabízí tip na příjemně strávený večer s úměrnou mírou úsměvu i dojetí."

„Nezávislý newyorský herec a písničkář Dan McCormick nedávno prorazil coby dramatik na Off-Broadwayi právě Houslemi, dramatickou komedií se staromódním kouzlem. Díky tomuto jeho prvnímu velkému úspěchu jsme se o něm dozvěděli i my a jako první na světě ho nechali přeložit. Dan McCromick má totiž všechny výhody dramatika, který je primárně herec: dokáže napsat výborné postavy, akční poutavý děj a v neposlední řadě zábavné dialogy. K tomu všemu nemá ty nevýhody, s kterými se dramatici-herci často potýkají. Jeho hra má proto velké a hluboké téma i skvěle vyklenutý oblouk. Prostě ideální materiál pro Ungelt!“ (Pavel Ondruch)

Ukázka: https://www.divadloungelt.cz/o-divadle/foto-video/prave-hrajeme/housle/video/

Obvyklá délka představení je 2 hodiny včetně přestávky.

Tvůrci a obsazení

Gio: Milan Hein

Bobby: Jiří Langmajer

Terry: Pavel Liška

Autor: Dan McCormick
Překlad: Dana Hábová
Režie: Ladislav Smoček
Scéna: Karel Glogr
Kostýmy: Alena Schäferová
Dramaturgie: Pavel Ondruch

Chcete dostávat informace
o všech novinkách?

Fotogalerie

Vážení divadelní přátelé, 

i když prožíváme toho podivné období, je třeba normální žít, bavit se a nenechat se ovládnout negativní energií. Připravili jsem pro vás program, který zvedne náladu, pobaví, zahřeje, donutí přemýšlet.


více »