HogoFogo

Skleněný zvěřinec

29/04/2022 - pátek 19:00

Z lásky vznikají ty nejkrásnější i ty nejhorší věci.

Osoby a obsazení:                             

Matka Amanda: Simona Stašová
Syn Tom: Jaromír Nosek nebo Filip Cíl
Dcera Laura: Andrea Daňková nebo Kamila Trnková
Nápadník Jim: Zdeněk Piškula nebo Adam Vacula
                          
Režie a úprava: Vladimír Strnisko

Slavnou hru Skleněný zvěřinec napsal americký autor Tennessee Williams se silně autobiografickými prvky ze své vlastní rodiny. S humorem i dojetím a s tou největší upřímností líčí život opuštěné matky Amandy, která svou láskou a touhou udělat své děti co možná nejšťastnějšími, nadělá v rodině velikou paseku. Postava syna Toma je zosobněním samotného Tennessee Williamse a jeho sestra Laura je původně jeho pravá sestra Rose. Tato rodinná tragikomedie je o nás, o každém z nás,  je to zrcadlo nastavené do našich směšných rodinných kotrmelců. Z lásky se totiž udělají ty nejkrásnější i ty nejhorší věci. Společně s Amandou, Tomem, Laurou a nápadníkem Jimem, se smějeme i  pláčeme sami nad sebou. 


Simona Stašová: "Konečně jsem dozrála do role matky Amandy, do té bláznivé matky, které tak dobře rozumím. Amanda je na zabití i k pomilování, tak jako celý ten náš neuvěřitelný život."

Délka představení: s přestávkou cca 2 hodiny 30 minut

Jednotná cena představení: 750 Kč

Koupit vstupenky

Tvůrci a obsazení

Simona Stašová

Jaromír Nosek 

Andrea Daňková

Zdeněk Piškula

Chcete dostávat informace
o všech novinkách?

Fotogalerie

Vážení divadelní přátelé, 

i když prožíváme toho podivné období, je třeba normální žít, bavit se a nenechat se ovládnout negativní energií. Připravili jsem pro vás program, který zvedne náladu, pobaví, zahřeje, donutí přemýšlet.


více »