HogoFogo

TŘINÁCT U STOLU

20/04/2024 - sobota 19:00

SIMONA STAŠOVÁ jako pověrčivá Madeleine, která dokonale zamotá osudy pozvaných hostů ve francouzské komedii.

Manželé Madeleine a Antoine Villardierovi ve svém domě chystají slavnostní večeři pro vybranou společnost. Madeleine je pověrčivá a zoufale se snaží zabránit hrozícímu počtu třinácti hostů u stolu. Pokaždé když se zdá,
že je zasedací pořádek konečně vyřešen k její spokojenosti, nastanou komické situace vyplývající ze vztahů všech pozvaných hostů. Pověrčivá Madeleine dokomale zamotá jejich osudy. Podaří se slavnostní večer zachránit anebo skončí katastrofou?

Komedie Třináct u stolu slavila obrovské úspěchy v Paříži, v Římě, i po celé Evropě a dočkala  se i filmového zpracování. V hlavních rolích se představili tehdy oblíbení Micheline Presle a Fernand Gravey. V jedné z rolí debutovala pozdější velká hvězda Annie Girardot.

"Zavolal mi můj kamarád překladatel Saša Jerie, že by pro mě něco měl. Hned po prvním přečtení jsem mu okamžitě zavolala zpět: "Sašo, ta komedie je moje!" Je to pravá, nefalšovaná, pořádná komedie, kde máme všichni herci to takzvané "maso na kosti" a můžeme se opravdu vyřádit. Je to herecká komedie. Plnokrevná. Odehrává se v Paříži a moje postava všemi osudy přítomných pěkně zamává. Také máme překrásné kostýmy, krásnou dekoraci a roztomilou hudbu. Už se opravdu moc těším," říká o nové komedii herečka Simona Stašová.

Hrají:
Madeleine Villardierová:
Simona Stašová
Antonio Villardietr:
Miroslav Etzler
Consuela Koukouwsko:
Simona Postlerová / Kamila Špráchalová
Veronika Chambonová:
Julie Štandera / Nela Štefanová
Doktor Pelousart:
Otto Rošetzký
Frederic:
Čestmír Gebouský
Gaincarlo Chambon:
Martin Cikán / Kryštof Zapletal
 


Chcete dostávat informace
o všech novinkách?

Vážení divadelní přátelé,
zveme do divadla, za uměleckým zážitkem, na milé posezení….

Rozhodně si nenechte ujít jihočeskou dechovou kapelu:
MALÁ MUZIKA NAUŠE PEPÍKA 
14/06/2024 - pátek 19:00
Přijďte si poslechnout a zazpívat písničky, které máte rádi.


více »