HogoFogo

Začínáme končit

07/03/2020 - sobota 19:00

„Na premiéře to chvílemi doslova burácelo smíchy, zaslouženě a nejednou.“

První společnou inscenací Barbory Hrzánové a Radka Holuba na jevišti Divadla Kalich je komedie uznávaného francouzského autora a komika Sébastiena Thiéryho Začínáme končit v režii Lídy Engelové, s níž se Barbora Hrzánová v našem divadle sešla již na komedii Každý den šťastný den!.

Ve Francii velmi populární hra nabízí unikátní herecké příležitosti jak pro Barboru Hrzánovou, která ztvárňuje jednu ženskou hrdinku, a přesto se jedná o dvojroli, tak pro Radka Holuba, který hraje manžela přesvědčeného, že jeho žena stárne příliš rychle a že je třeba se jí co nejdříve zbavit. Ale možná je za jejich manželským odcizením něco docela jiného…  Francouzská komedie výstižně vypráví o vztazích mezi muži a ženami, o plynutí času, strachu ze stárnutí a o (ne)schopnosti být spolu.

Tvůrci a obsazení

Autor: Sébastien Thiéry

Překlad: Petr Christov

Režie: Lída Engelová

Dramaturg: Johana Kudláčková

Scéna: Ivo Žídek

Kostýmy: Ivana Brádková

Hudba: Zdeněk Zdeněk

Choreografie: Martin Pacek

Barbora Hrzánová
Radek Holub
Radek Zima
Jana Jiskrová
Miluše Hradská
Johana Tesařová

Hostující divadlo

Divadlo Kalich

Divadlo Kalich, jedna z nejvýraznějších a nejnavštěvovanějších pražských scén, zahájilo svůj každodenní provoz v samotném centru města 1. listopadu roku 1999. Historické prostory, ve kterých se nachází, se tak po dlouhých desetiletích přiblížily svému původnímu účelu – kdysi se tu totiž hrálo divadlo. Ze zchátralého bývalého skladiště vyrostl bezbariérový moderní komorní sál s technickým vybavením na prvotřídní evropské úrovni.

Přejít na divadlo

Chcete dostávat informace
o všech novinkách?

Připravili jsme pro Vás skvělé srpnové pecky.

více »